انجام ثبت علامت تجاری و برند در کرج

انجام ثبت علامت تجاری و برند در کرج :

ثبت علامت تجاری در کرج ، با کمترین هزینه و در اسرع وقت .

برای ثبت مالکیت برند و علامت تجاری خود همین امروز اقدام نمایید

صاحبان صنایع و تولید کنندگان بر محصولات خود نامی قرار می دهند که برای بازار هدف و مشتریان قابل تشخیص از دیگر محصولات باشد.

نخستین گام برای شروع یک فعالیت تجاری اعم از تولید محصول یا ارائه خدمات، انتخاب و ثبت نام و علامت تجاری است. این علامت تجاری در واقع خدمات و محصولات آن کسب و کار را از دیگر رقبا جدا می کند تا مشتریان آن را از دیگر محصولات تشخیص دهند. بنابراین هر سازمانی که علامت تجاری خود را ثبت می کند، خود را از دیگر محصولات مشابه در بازار متمایز می کند، و در واقع علامت تجاری پیام آور ویژگی ها و خصوصیات محصول است. می توان گفت ثبت علامت تجاری تنها به معنی داشتن یک علامت مخصوص نیست بلکه معیاری است برای شناساندن یک کسب و کار در بازار های محلی، ملی و حتی جهانی.

ثبت علامت تجاری و برند

پس از انتخاب نام تجاری، می بایست آن را ثبت کرد. به این معنی که آن نام و علامت تجاری می بایست در سامانه اداره مالکیت معنوی کشور به ثبت رسانده شود. پس از ثبت علامت تجاری و برند به سبب رسمیتی که پیدا کرده فرد یا شرکت دیگری نمی تواند در همان حیطه کاری از آن نام یا علامت تجاری استفاده کند. ثبت علامت تجاری و برند مراحلی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

گام اول : ثبت برند و لوگو کسب و کار

ابتدا باید دید ثبت برند چه مدارک و مجوز هایی نیاز دارد و چه مراحلی دارد تا بتوان با آگاهی از آن هرچه سریعتر و آسان تر مراحل را طی و به هدف ثبت علامت تجاری رسید. ما در کموسسه حقوقی دیاکو تمهیدات و اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان قرار داده و تا پایان مراحل همراه آنان خواهیم بود.

  • مراحل ثبت برند

الف) انتخاب نام برند :

می توان گفت اصلی ترین مرحله ثبت برند همین مرحله است، چنانچه کسب و کاری با یک نام در حال فعالیت است می تواند از این مرحله گذر کند.

اما چنانچه نام تجاری هنوز انتخاب نشده است باید به دو نکته توجه داشت :

  1. نام انتخابی نباید قبلا ثبت شده باشد.
  2. نام انتخابی قابل ثبت باشد. بعدتر نام های غیر قابل ثبت را شرح خواهیم داد.

ب) استعلام نام انتخابی قبل از ثبت

پس از انتخاب نام برند ، لازم است پیش از ثبت از منحصر به فرد بودن آن اطمینان حاصل کرد. برای این منظور می بایست آن را استعلام کرد تا مطمئن شد در آن حوزه کاری شرکت دیگری از این نام استفاده نمی کند. با استعلام نام برند قبل از ثبت آن می توان بدون صرف هزینه از تکراری نبودن آن مطمئن شد. چنانچه قبل از استعلام نام برند با اخطار رد برند مشابهت ان با نام برند دیگری مشخص شود، تنها صرف زمان و هزینه را در پی داشته است. بنابراین دو نام تجاری در یک حوزه کاری نمی توانند فعالیت کنند.

پ) تهیه مدارک مورد نیاز

در ادامه این مقاله به تفصیل به مدارک ثبت برند اشاره خواهیم کرد. در زمان ثبت نام در سایت اداره مالکیت معنوی، اسکن مدارک ضروری است. پس از تأیید اولیه نام برند در سایت می باید نسخه فیزیکی مدارک لازم را تحویل اداره داد.

ت) ثبت اظهارنامه

بعد از تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز است که فرایند ثبت علامت تجاری شروع می شود. پس از ورود به سایت اداره مالکیت معنوی و ورود به بخش ثبت نام مشخصات اولیه وارد می شود. پس از ثبت نام اولیه برای تأیید حساب کاربری در سایت باید برگه ای که توسط سایت ارائه می شود را تکمیل و به یکی از دفترخانه های اسناد رسمی مراجعه و پس از تایید حساب، با بارگذاری دوباره آن در سایت نام کاربری و کلمه عبور دریافت شود.

پس از تأیید حساب کاربری است می توان به بخش ثبت اظهارنامه برند مراجعه و مدارکی از جمله کپی شناسنامه و کارت ملی، جواز فعالیت، نمونه برند پیشنهادی و در صورت ثبت برند لاتین کارت بازرگانی متقاضی در سیستم بارگذاری شود. اظهارنامه توسط سه کارشناس اداره مالکیت معنوی به نوبت مورد بررسی قرار می گیرد و مراتب تأیید آن برای متقاضی پیامک می شود.. مدت زمان بررسی درخواست بین 10 تا 30 روز است.

ث) پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه

بعد از آن که اظهارنامه ثبت شد، باید هزینه مربوط به ثبت آن پرداخت شود تا روند بررسی و ثبت ادامه پیدا کند. پس از آن اطلاعات کاربری متقاضی در فرمی برای او در دسترس قرار داده می شود. حال با مراجعه مجدد به سامانه و وارد کردن اطلاعات کاربری نام کاربری و رمز عبور برای متقاضی ارسال می شود. بدیهی است که حفظ این اطلاعات ضروری است.

موسسه حقوقی دیاکو با سالها تجربه در خصوص ثبت برند در کرج در خدمت شماست : 02632400680

ثبت علامت تجاری در کرج ، ثبت نشانه تجاری

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02632400680 و یا با شماره همراه 09120594830 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.