رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی

 

 

 

اخبار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور


رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی: اجتماع میلیونی در مراسم اربعین، پشتوانه عظیم اسلام در مقابل دولت‌های استکباری است

ثبت شرکت در کرج

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تسلیت ارتحال پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) با اشاره به اینکه پیامبر(ص) و ائمه اطهار(س) واسطه‎های فیض الهی هستند و اعمال و رفتار انسانها در محضر آنان است گفت: امیدواریم پیامبر اکرم(ص) که در واقع رحمهً للعالمین است در زندگی دنیوی و اخروی ما دستگیرمان باشد و همه مسلمین به واسطه توجه به مقام و عظمت پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) بتوانند در مسیر کمال الهی قرار گیرند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به آیه شریفه وَما اَرْسَلْناکَ اِلّا رَحْمَةً لِلعالَمينَ تاکید کرد: اگر این وسایط فیض الهی نباشند و با انذارها و تبشیرها و راهنمایی‌های خود مسیر درست و حقیقی را به ما نشان ندهند چگونه می‌توان باور کرد که بعد از نزدیک به هزار و چهارصد سال از واقعه عاشورا، این واقعه هنوز زنده باشد و مردم را به سوی خود جذب ‌کند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: بعد از درک حقیقت و باطن دعوت به حق از سوی پیامبران و ائمه و روشن شدن چشمها به این حقیقت الهی، انسان بیش از پیش به ناتوانی و ضعف خود پی می‌برد و آنجاست که نیاز به واسطه‌های نیل به فیض الهی را بیشتر احساس می کند.

ثبت شرکت در کرج

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه پیامبر بصورت تکوینی شهید بر همه عوالم و بلحاظ تشريعي واسطه وحي الهي است و نسخه‌های شفابخش پیامبر و ائمه لازمه ادامه مسیر است به آیه شریفه َ«قُلِ اعْمَلُواْ فَسَيَرَى اللّهُ عَمَلَکُمْ وَرَسُولُهُ وَالْمُؤْمِنُونَ» و آیه 78 صورت حج که می‌فرماید «ليکون الرّسول شهيدا عليکم و تکونوا شهداء على النّاس» تصریح کرد: همه اعمال انسان در معرض دید حق تعالی است و پیامبر(ص) و مومنان تقرب یافته به درگاه الهی اعمال انسان را بصورت واقعی و نه اخباری ‌ می بینند و بر این اساس است که خداوند می فرماید که شماپیامیران و مومنان شهدای بر مردم یعنی گواه و شاهد اعمال و رفتار مردم هستید.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: بر حسب این آیات ظاهراً تمام مردم نمی‌توانند این مقام را داشته باشند و این مقام، مخصوص اولیای الهی است که حاضر و ناظر هستند و اعمال مردم در محضر آنهاست.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) بعنوان «شاهد شاهدان» و سرآمد تمام اولیای الهی ناظر و آگاه به تمام اعمال و رفتار ماست افزود: در آیه شریفه «وَکَذلِکَ جَعَلناکُم أُمَّةً وَسَطًا لِتَکونوا شُهَداءَ عَلَى النّاسِ وَيَکونَ الرَّسولُ عَلَيکُم شَهيدًا» منظور این عبارت که امت وسط شما را شاهد قرار دادیم؛ در واقع به تمام امت تعلق ندارد و بنا به نظر برخي از مفسران مقصود از امت در اینجا برخی از امت و در واقع همان اولیای الهی هستند.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه «یقین داشتن به اینکه عالم محضر خداست و شاهدان مقر ب الهی که همان پیامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) هستند بر اعمال و رفتار ما اشراف دارند؛ نحوه اعمال و رفتار ما را متحول خواهد کرد» افزود: متاسفانه بسیاری از ما در جهل و ناآگاهی تمام حرکت می کنیم و در حالی که اگر بدانیم از نزدیکان ما و بزرگترهای ما مثلاً پدر یا مادرمان و یا فرد دیگری ناظر اعمال و رفتار ما است، چه بسا بسیاری از رفتارها از ما سر نمی زند؛ با این حال از حضور در محضر الهی و پیامبر وائمه غافلیم. ثبت شرکت در کرج

رئیس قوه قضاییه با ابراز امیدواری نسبت به اینکه همه بتوانند در محضرحق تعالی و پیامبر اکرم (ص) و ائمه (ع) به وظایف خود عمل کنند و عامل به دستورات دینی والهی باشند؛ ارادت و توجه امت مسلمان به ویژه شیعیان به واقعه عاشورا و حضور میلیونی در مراسم اربعین را نشانه‌ای از یک پدیده عظيم اجتماعی، برگرفته از نقش و جایگاه عظیم ائمه اطهار و مقام معنوی و تأثیرگذاری آنان دانست و گفت: این اجتماع عظیم پدیده‌ای نادر در جهان است که هیچ دولت و حکومتی نمی‌تواند اين چنين جمعیت بیست میلیونی را گردهم بیاورد.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: این حرکت خودجوش جز با عشق به ائمه اطهار(ع) و امام حسین (ع) میسر نمی‌شود و چیزی جز حقیقت عظیم باطن عالم و تاثیر ماندگار حرارت و معنویت انوار قدسي ذات مقدس حضرت اباعبدالله (ع) و ماندگاری عمل صالح در محضر خداوند را نشان نمی دهد.
ثبت شرکت در کرج
رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه بلحاظ مادي، وقایع و جنگهای بسيار بزرگتري قبل و بعد از واقعه عاشورا شکل گرفته و اين جنگها کم هم نبوده‌اند اما از هیچ کدام اثر قابل توجهي بر جای نمانده است واین حادثه عاشوراست که بعد از هزار و چهارصد سال همچنان شور و شوق و حرارت جانگدازی را بر قلوب مومنان وانسانهای آزاده ایجاد می‌کند تاکید کرد:هیچ تحلیل سیاسی و مادی چنین تاثیرگذاری و ماندگاری را توجیه نمی کند؛ جز اینکه باید چشم بصیرت را باز کرد و ملاحظه کرد که چگونه اگر عملی برای خدا باشد و به نیت قرب الهی صورت گیرد این چنین ماندگار می شود و مسیر زندگی مومنان را عوض می کند. ثبت شرکت در کرج

رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود با اشاره به گزارش کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا و حمایت دولتمردان از این گزارش گفت: اقدامات ضد بشری دولت بوش بر همگان روشن است و تجاوز به حقوق افراد و ملتها در سراسر جهان و حمله به عراق و افغانستان و کشتن مردم بی گناه بر کسی پوشیده نیست اما در دوران ریاست جمهوری فعلی آمریکا ادعا می شود که وقایعی مانند حمله به شهروندان آمریکایی و شکنجه و کشتن سیاه پوستان مهم نیست و انتشار آن نیز نشان از قدرت این کشور است؛ آن هم در حالی که ادعاهای حقوق بشری آمریکا گوش فلک را پر کرده است.

آیت الله آملی لاریجانی با طرح این پرسش که چرا از شش هزار صفحه گزارش تنها بخش کوچکی از آن منتشر شده است گفت: بزرگترین فجایع علیه مردم کشورهای دیگر و حتی مردم خود آمریکا شکل می‌گیرد و در واقع مقامات و پلیس و نیروی نظامی این کشور مردم را ابزاري براي نيل به اهداف خود کرده‌اند؛ و تبرئه پلیس مجرم بحسب پاره‌اي گزارش‌ها یکی از همین افتضاحاتی است که این موضوع را اثبات می‌کند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه آمریکاییها موضوعی مانند قصاص را ضد حقوق بشر می‌دانند اما خودشان دست به هرگونه قتل و غارت و شکنجه می زنند افزود: امیدواریم این وضعیت ضد حقوق بشری در آمریکا پایان یابد گرچه بعید است که آنان از اعمال و رفتار فجیع علیه انسانهای بی گناه در داخل خاک آمریکا و سایر نقاط جهان دست بردارند.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور گزارشی از سفر به چین و چگونگی حمایت از سرمایه‌گذاری سالم و مقابله با فساد در این کشور را ارائه داد.

در ادامه گزارشی از وضعیت بودجه دستگاه قضایی در سال آینده از سوی معاون راهبردی قوه قضاییه ارائه و در خصوص آن بحث و بررسی صورت گرفت. ثبت شرکت در کرج

منبع : http://www.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=2709


سایر مطالب :

ثبت شرکت سهامی عام در کرج

اخذ کد اقتصادی در کرج

اداره ثبت شرکت | مدارک ثبت شرکتها | ثبت شرکت در کرج | وکیل ثبت شرکت | راهنمای ثبت شرکت

 

 

 

 

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02632400680 و یا با شماره همراه 09120594830 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.