انتخاب اسم برای شرکت

انتخاب اسم برای شرکت

انتخاب اسم یکی از مهمترین مراحل ثبت شرکت است.

به نظر ما 9 قانون ساده برای انتخاب نام شرکت ها و برند ها وجود دارد :

1. نام شما باید حس مثبت در خود داشته باشد. از نام های منفی خودداری کنید. نام شما باید در افراد اشتیاق ایجاد کرده و دید مثبت نسبت به کار شما ایجاد کند.
2. از انتخاب نام های مشکل خودداری کنید. اگر مردم نتوانند نام شما را به درستی خوانده یا بیان کنند، به احتمال زیاد در به یاد آوردن آن نیز مشکل خواهند داشت. (البته استثناهایی نیز وجود دارند.)
3. نام شما باید خاص باشد. شما نمی خواهید نام شرکت شما از قبل توسط دیگران انتخاب شده و مورد استفاده قرار گرفته باشد، مخصوصا نامی که قبلا عملکرد ضعیفی داشته است.
4. نامی را انتخاب نکنید که عملکرد شما را محدود می کند. مثلا " فروشگاه لوازم اتاق خواب بیداری " باعث مینام برند شود عملکرد شما تنها به تجهیزات اتاق خواب محدود شود. در این مثال می توانید از لوازم منزل بیداری استفاده کنید تا دستتان بیشتر باز باشد.
5. از نام های توضیح دهنده استفاده کنید. توجه داشته باشید که این اسامی همیشه خاص هستند.
6. سعی کنید بیش از حد درگیر مدها یا روندهای زودگذر نشوید. اگرچه انتخاب نامی که با روندهای زودگذر می تواند برای مدت زمان کوتاهی سود داشته باشد اما از مد افتادن روندها باعث می شود شما نیز فراموش شوید.
7. نام شما باید هویت شما را بازتاب دهد. وقار، وسعت، شناخت بالا، کیفیت و سایر عناصر توضیح دهنده توانایی های شرکت شما باید در نام شرکتتان نهفته باشد.
8. نامی ار انتخاب کنید که در رادیو، تلفن، سربرگ و وب سایت شما جذاب به نظر می رسد.
9. آیا چنین آدرس اینترنتی ای هم برای برای شما مناسب است؟ آیا این دامنه برای ثبت از طرف شما آزاد است؟
بعد از اینکه لیستی از نام های خوب را انتخاب کردید آنها را با همکارانتان به مشورت بگذارید. برای مثال اگر شما می خواهید یک خشک شویی راه بیاندازید از همکاران خود بپرسید که چه صفاتی بهتر می توانند مشتری را به خود جلب کنند. در این مورد عملکرد سریع، معتبر و ارزان می تواند نیازهای مشتریان را برطرف کند. اگر نام شما این صفات را بازتاب نمی دهد باید نامی دیگر انتخاب کنید.
بعد از حذف اسامی دارای مشکل باید بین اسامی بی عیب یکی را انتخاب کنید. آیا شما اسمی را می خواهید که ژنریک است، یا توضیحی و یا تجملی؟ هر وکیلی به شما می گوید که نام تجملی بهترین تأثیر را در تجارت دارد. این نوع نام به راحتی شما را از رقبای خود متمایز کرده و نامی قوی محسوب می شوند. معمولا بعد از شنیدن نام های تجملی شکل خاصی در ذهن افراد القا نمی شود. هیچ کس نمی داند نایک، یا زروکس چه شکلی هستند.
البته مشکل نام های تجملی این است که برای جلب مشتری و جا انداختن برند به زمان و هزینه زیادی نیاز است. نام برند یا شرکت خودبخود باعث ارتقای موقعیت نمی شود. در بسیاری از شرکت های پارتیزان، نام های تجملی بیش از حد گران هستند و فرصت کافی برای جا انداختن آنها وجود ندارد.

اسم شرکت باید با معنا و مفهوم فارسی باشد.

اسم شرکت باید خاص باشد.

نباید از اسامی تکراری استفاده کرد،یعنی اسم شرکت نباید مشابه اسامی دیگر شرکت ها باشد.

باید اسم شرکت سه سیلابی باشد و نباید کمتر از سه کلمه باشد.


مطالب دیگر:

اسامی شرکت

اسامی شرکت های بازرگانی

اسامی پیشنهادی برای ثبت شرکت

تعیین نام شرکت

اسم دختر


کلید واژه ها:

انتخاب اسم برای شرکت ,موارد انتخاب اسم برای شرکت,ثبت شرکت در کرج

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02632400680 و یا با شماره همراه 09120594830 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.